Judo Vršovice

Lada opět bronzová!

Dorostenci
Junioři

Lada Vondráková vybojovala pro Českou republiku další bronzovou medaili! Tentokrát se zúčastnila 13.-14.4. Berlín Cadet European Cup 2024, opět zápasila v kategorii do 52 kg. Celkem vybojovala 6 zápasů, z toho 5 vítězných. Mimo jiné zdolala na ipon i nasazenou závodnici č. 1 z Austrálie (4. ve světovém žebříčku). Jedinou porážku si odnesla od německé závodnice, se kterou prohrála 3:1 na tresty.
Stejného turnaje se zúčastnila i další naše závodnice Anička Kroužková. Ta po jedné výhře a dvou porážkách obsadila 9. místo.
Turnaje se zúčastnilo 690 závodníků ze 34 států. Z českých závodníků si nejlépe vedla Kristýna Kazsperová, která získala 2.místo, 5. místo obsadil Vít Šarboch a Adam Bureš, 7. místo přidal Alex Maroušek.

Nejen dorostenci měli svůj Evropský pohár, ale i junioři se sešli na Evropském poháru v polské Poznani. Z našeho oddílu za Českou republiku nastoupil v těžké váze Martin Sedlák. Byl to pro něj první takto velký turnaj mezi juniory. Martin se za svůj výkon vůbec nemusí stydět, i v prohraných zápasech šel se soupeři velice vyrovnaně, chybělo možná jen trochu více zkušeností.  S bilancí 1 výhry a 2 proher obsadil bodované 7.místo.
V Poznani jedinou – a to hned zlatou – medaili pro Českou republiku vybojoval v těžké váze Tomáš Raška. 5. místa patří Markétě Korčákové, Anně Skalské a Štěpánce Hojdarové, 7.místo Simonu Fulnečkovi.

Partneři klubu