Judo Vršovice

Evropský pohár juniorů v Praze

Junioři

O víkendu 6.-7.7. se v Praze sešlo 406 závodníků z 25 států, 3 kontinentů. I vršovický oddíl zde měl zastoupení – ve váze do 57 kg nastoupila Andrea Mertlová a v těžké váze Martin Sedlák. Oba koučoval Jaromír Musil.
Andreu čekala v prvním kole závodnice z Koreji. Byla jí velmi vyrovnanou soupeřkou, až v druhé polovině utkání ji soupeřka dostala do držení. Z toho se jí podařilo utéct po 9 s, avšak na tabuli padlo 10 vteřin a Andrea prohrávala na wazari. Zápas více otevřela a soupeřce se po půl minutě podařil hod na wazari. Do dalších bojů už se bohužel nedostala.
Martina v prvním kole čekal Ital Scognamiglio, kterého s přehledem hodil na wazari a udržel. V dalším kole nastoupil proti německému závodníkovi Suhovi, kterému podlehl držením na ipon. V opravách si poradil s o mnoho kilogramů těžším Američanem Semenenkem na wazari. Do dalšího kola oprav nastoupil asi po 10 minutách proti německému závodníkovi Nikitenkovi. Ten měl zpočátku (hlavně díky své váze) převahu, ale Martin byl trpělivý a v poslední minutě zápasu se mu povadlo seoinage na wazari. Už se zdálo, že Martin dotáhne zápas do vítězného konce a bude moct nastoupit do boje o bronzovou medaili, když cca 2 vteřiny před koncem nastoupil zbytečně do techniky, ze které ho soupeř přetočil a zápas vyrovnal. A v GS bohužel upadl ipon. Škoda, ale to je judo… I tak je 7.místo v této konkurenci výborným výsledkem, navíc je Martin v kategorii juniorů teprve prvním rokem.

Partneři klubu