Judo Vršovice

Lada i Anička sedmé na ME dorostu!

Dorostenci

Od 27.6.2024 do 29.6.2024  v bulharské metropoli bojovali o titul mistra Evropy nejlepší dorostenci a dorostenky ze 44 států. Českou republiku reprezentovalo pět chlapců a pět dívek. Vršovice měli dvojí zastoupení – Ladu Vondrákovou a Aničku Kroužkovou.

V pátek si ze všech českých závodníků vedla nejlépe právě Lada ve váze do 52 kg. Do svého premiérového evropského šampionátu vstoupila výhrou nad nasazenou Srbkou Bojanovic, kterou zdolala na zemi na škrcení. Následoval souboj s reprezentantkou Bosny Jovanou Durovic, s tou sice prohrávala na wazari po úspěšném kontrachvatu soupeřky, ale záhy dokázala odpovědět technikou o uchi gari na wazari a dokončením na zemi. Ve čtvrtfinále bohužel nestačila na vítězku tří evropských pohárů Miru Vas z Maďarska. Nasazené jedničce podlehla na tři tresty. V opravách vyhrála proti Řekyni Iosifidou nenastoupením soupeřky. Turnaj pro Ladu končil smolně, když se ve finále oprav hned zkraje zápasu dotkla při vlastní technice hlavou žíněnky a obdržela přímé hansoku.make za tzv. diving.

Stejného výsledku dosáhla v sobotu i Anička Kroužková ve váze nad 70 kg. Ta vítězně vybojovala těžký,  ale důležitý úvodní zápas proti Gruzínce Kvaratskhelie v šesté minutě prodloužení. Po prohře s pozdější finalistkou Mikandou z Francie dokázala v opravách uškrtit italskou reprezentantku Paris a i přesto, že ve finále oprav prohrála s Kirou Safonovou, sedmým místem si vybojovala i nominaci na letošní mistrovství světa.

Krásné 9.místo po 2 výhrách a 2 porážkách vybojovala naše odchovankyně (momentálně studující a trénující v Olomouci) Zuzana Sadílková. Té bohužel tento výsledek na start na MS v Peru nestačí.

Nejlepšího výsledku dosáhla Kristýna Kaszperová (USK Judo Ostrava), která vybojovala bronzovou medaili ve váze nad 70 kg. Sedmé místo přidal závodník Pro Sport Teplice Vít Šarboch ve váze do 81 kg, 9.místo Adam Resutík  z USK Praha ve váze do 66 kg.

 

Partneři klubu