Judo Vršovice

Cadet Evropean cup

Dorostenci

Dalšího Evropského poháru kadetů (dorostenců) – tentokráte v polské Bialsko Biale se zúčastnila i naše děvčata Lada Vondráková a Anička Kroužková.
Lada nastoupila už v sobotu ve váze do 52 kg a vybojovala 5. místo.  V prvním kole měla volný los, ve druhém se vypořádala s nepříjemnou soupeřkou ze Švédska, se kterou v posledním měřením sil prohrála. V dalším kole porazila německou závodnici a o vítěze skupiny zkušenou závodnici z Maďarska. V semifinále na ní čekala další maďarská závodnice – nasazená č. 1. Na tu nevyzrála a prohrála na tři tresty. Bohužel stejné to bylo i v boji o třetí místo, to na tři tresty prohrála s domácí závodnicí.
V neděli Českou republiku reprezentovala Anička v těžké váze. V prvním kole si krásným hodem poradila se závodnicí z Kazachstánu. Do druhého kola jí los přisoudil také nasazenou závodnici č. 1 této váhy z Polska. Ani Aničce se nepovedlo ji porazit a prohrála na ipon. V opravách šla s další polskou závodnicí, té po tuhém boji podlehla na wazari. Celkově skončila na 9. místě.

Turnaj v Bielsko Biale byl velmi dobře obsazen – 833 závodníků ze 30 zemí. Česká republika tentokrát nevybojovala žádnou medaili. 5. místa Lady Vondrákové a ve váze do 66 kg Adama Rusňáka z oddílu Judo Beskydy byly nejlepším umístěním.

Partneři klubu