Judo Vršovice

2 bronzové medaile ze světových soutěží !!!

Dorostenci
Senioři

3 vršovičtí závodníci reprezentovali Českou republiku na světových soutěžích European open.  A hned dva si odvezli bronzové medaile!

První získala v Itálii na Follonica Cadet Evropean Cupu (27 států, 461 závodníků) ve váze do 52 kg Lada Vondráková. Postupně porazila závodnice z Itálie, Velké Británie, Francie a Švédska, v semifinále podlehla Francouzce a o bronz vybojovala nad závodnicí z Chorvatska. Je to její první medaile z takto velké světové soutěže!
Hlavním trenérem na této soutěži byl Jaromír Musil. A musel být spokojený nejen s Ladou! Celkem si Česká republika z této soutěže přiváží 1 stříbrnou a 4 bronzové medaile.

V maďarském Györu se konal Györ Evropean cup mužů a žen (35 států, 396 závodníků). Na tomto turnaji startovalo 8 českých závodníků, jediný kdo dokázal získat medaili byl ve váze do 90 kg Radomír Musil. Ten postupně porazil závodníky z Rakouska, Německa a Ukrajiny. Stejně jako Lada podlehl v semifinále – pozdějšímu vítězi váhy z Ukrajiny. O bronz zdolal závodníka z Kazachstánu. I pro Radka je to první medaile z takovéto soutěže mezi muži. Na tomto turnaji se představil i Khusniddin Karimov ve váze do 73 kg, ten bohužel podlehl hned v prvním kole domácímu závodníkovi.

Partneři klubu