Judo Vršovice

Úspěšný víkend na tatami

Dorostenci
Mláďata
Přípravka
Veteráni
Žáci

Celkem 54 vršovických závodníků nastoupilo na třech místech o minulém víkendu 23.-24.9. na soutěžní tatami.

Nejvíce – 38 závodníků, se zúčastnilo Mezinárodního závodu Mělnický pohár. Ten se uskutečnil pro kategorie U10 – U23. Nejúspěšnější kategorií byla U14, ve které jsme se stali nejlepším oddílem. Je to o to cennější, že v této kategorii se nesoutěžilo jen o medaile, ale i body do pražského Ranking listu pro postup na Přebor ČR. V kategorii U10 jsme vybojovali v týmech 3. místo. Celkem jsme si z této soutěže přivezli 8 zlatých, 9 stříbrných a 6 bronzových medailí.

V Brně nastoupili naši dorostenci v nadstavbové části dorostenecké ligy v šestičlenné skupině B. Bojovalo se o 2 postupová místa do prosincového finále. Soutěž v této části ligy je okořeněna účastí nejlepších týmů ze Slovenska. I přes výborné výkony našich závodníků se nám postup bohužel nepodařil, v této skupině jsme obsadili 4. místo. Ale nevadí, jsme jediným týmem, který je složen jen z našich závodníků a to je do budoucna velkým příslibem!

23.9. se také uskutečnilo Mistrovství České republiky veteránů v Hrobu. Za náš oddíl se o mistrovské tituly popralo 5 závodníků . Titul Mistra ČR sice získali jen dva, ale i ostatní odjížděli s medailí. Titul získali Lukáš Veselý a Vašek Kovařík, druhé místo Mirek Skalický a třetí místa Mirek Žáček a Lucka Bátrnová.

Partneři klubu