Judo Vršovice

Pět medailí z PČR U14 a MČR U16 !!!

Dorostenci
Žáci

O víkendu 4. a 5.11. proběhly v Ostravě poslední letošní šampionáty. V sobotu se na tatami utkali závodníci a závodnice kategorie U14 – děti roč. nar. 2010 a 2011.
Suverénní výkon předvedl Alex Eriksen, který v kategorii do 46 kg porazil všechny své soupeře před časovým limitem a z Ostravy si odvezl titul Přeborníka ČR! Obhájil tak titul z loňského roku. Druhé místo si překvapivě, ale zcela oprávněně, vybojovala Karolína Bulisová ve váze do 44 kg. Třetí místa získali Mili Adamec ve váze do 60 kg a Veronika Jeřábková ve váze do 63 kg. Těsně pod stupni vítězů skončili Kája Daňková (48 kg), Jakub Svoboda (55 kg) a Ondra Lajčak (66 kg). Ondra se bohužel v semifinále zranil a o třetí místo již nemohl bojovat (naštěstí už je v pořádku). Velice pěkná jsou i 7. místa Niki Karavarakis (52 kg) a Emilky Sikorové (40 kg). Alespoň jedno vyhrané utkání si připsali Norbert Kos a Evelína Oríšková.

V neděli pokračoval závod Mistrovstvím ČR kategorie U16 – děti roč. nar. 2008 a 2009. V této kategorii nemáme moc velké zastoupení, přesto i zde máme Titul šampióna! Ve váze do 48 kg zvítězila naše ostřílená závodnice Lada Vondráková! Po Mistrovství ČR dorostenek tak přidala v letošním roce už druhý titul.
Ve váze do 52 kg obsadila 9. místo Veronika Machutová.

Partneři klubu