Judo Vršovice

Martin Sedlák 7. na EYOF!

Dorostenci

28.7. startoval náš dorostenec Martin Sedlák na Evropském olympijském festivalu mládeže ve slovinském Mariboru. Tohoto festivalu se zúčastnilo z České republiky celkem 95 kluků a holek ve věku 14 – 18 let. Celkem závodilo 2419 sportovců ze 48 zemí v 10 sportovních odvětvích. Program festivalu se snaží co nejvíce přiblížit mladým závodníkům atmosféru olympijské soutěže. Česká republika byla velice úspěšná, získala 20 medailí, z toho 9 zlatých!!!
Martin nastupuje ve váze nad 90 kg. V této kategorii zatím patří mezi nejlehčí závodníky a o to má zápasy těžší. V prvním zápase zdolal 3:1 na tresty závodníka z Bulharska, ve druhém kole podlehl pozdějšímu vítězi Tatarogluovi z Turecka na ipon. V opravách deklasoval Rumuna Tuguiho a o vítěze oprav podlehl reprezentantovi Ukrajiny Omelchenkovi přesto, že celé utkání byl lepší a navíc měl kondičně navrch. Celkem tak obsadil 7. místo. Nejlepšího výsledku dosáhla dorostenka Košnarová ve váze nad 70 kg, kdy vybojovala bronzovou medaili! Reprezentačním trenérem dorostenců byl náš Jarda Musil.

Martin byl na základě umístění a výkonu zástupcem Českého svazu juda nominován na MS dorostu, bohužel za 2 dny si to na svazu rozmysleli a Martin na MS nominován není……