Judo Vršovice

Víkend v Novém Bydžově

Dorostenci
Junioři
Žáci

O víkendu 13. a 14.5. probíhaly líté boje na zimním stadionu v Novém Bydžově. V sobotu byl stadion určen pro Český pohár kategorií U16 a U18.
V kategorii U16 nastoupil jen Štěpán Sikora, který zvítězil v prvním utkání, ve druhém smolně prohrál a z dalších bojů byl vyřazen.
V U18 už jsme měli větší zastoupení. Nejlépe si vedly „těžké váhy“ kdy z přehledem a velkou převahou zvítězili Martin Sedlák a Anička Kroužková.
Andrea Mertlová si poprvé vyzkoušela váhu do 57 kg a hned vybojovala stříbrnou medaili! Jen těsně pak unikla bronzová medaile Karolíně Kadlecové.
V neděli závody pokračovaly turnajem J. Verfla pro kategorie U12, U14 a U21. V U12 nastoupili jen 3 vršovičtí zástupci, bohužel soupeři v prvním kole byli nad jejich síly a z dalších bojů byli vyřazeni. V U14 nastoupilo hned 6 chlapců a 6 dívek. Bylo znát, kdo už je „zralým“ závodníkem a kdo ještě moc zkušeností nemá. V tomto turnaji nastoupili nejlepší čeští závodníci i několik mezinárodních zástupců. Opravdu tvrdá konkurence. Začínající závodníci moc šancí neměli, za to naši zkušení se prosadili! Vítězi se stali Mili Adamec a Verča Jeřábková, druhé místo přidala Kája Daňková a třetí místo Kája Bulisová a Ondra Lajčak. Těsně pod stupni pak skončily Maia Bojar a Emilka Sikorová. V celkovém hodnocení oddílů jsme kategorii U14 zcela ovládli! V kategorii U21 jsme bohužel žádné zástupce neměli.

Partneři klubu