Judo Vršovice

Víkend plný juda a medailových úspěchů

Dorostenci
Junioři
Mláďata
Žáci

Poslední květnový víkend patřil dvěma domácím turnajům, na kterých náš oddíl reprezentovalo celkem 58 závodníků.

V sobotu se 41 judistů zúčastnilo tradičního turnaje O perníkovou medaili v Pardubicích. Závodilo se ve věkových kategoriích od U10 až po dospělé a dorostenci, junioři a senioři si mohli navíc vyzkoušet i soutěž v boji na zemi. Pořadatelé připravili pro všechny účastníky milou odměnu – každý si bez ohledu na umístění odvezl perníkovou medaili. Na tři nejúspěšnější týmy v jednotlivých kategoriích čekaly navíc poháry a velké perníky.

Naši závodníci si vedli velmi dobře a z Pardubic jsme si kromě perníkových medailí odvezli také 12 zlatých, 17 stříbrných a 4 bronzové medaile. Dařilo se nám i v hodnocení družstev. V kategoriích U12 a U18 jsme obsadili 1. místo, mezi seniory jsme přidali 3. místo.

Z individuálních výkonů je potřeba vyzdvihnout Veroniku Jeřábkovou, která v Pardubicích předvedla mimořádný výkon. Nejprve suverénně zvítězila ve své kategorii U18 do 63 kg, a následně ovládla také soutěž ne waza (boje na zemi). O to cennější je její úspěch, že tato soutěž byla vypsána bez rozdílu věku a hmotnostních kategorií, takže si poradila i se staršími a těžšími soupeřkami.

Neděle patřila turnaji Best Judo Cup v Praze-Michli, kterého se zúčastnilo 17 našich dětí. Turnaj byl určen především pro začínající a mírně pokročilé judisty a byl uspořádán tak, aby si všichni účastníci dobře zazápasili a získali co nejvíce zkušeností. Odměnou byly pro všechny medaile a diplomy.

Příjemnou tečkou za turnajem bylo individuální ocenění pro Lili Bobálovou, která získala cenu za nejkrásnější ippon turnaje.

Partneři klubu