Judo Vršovice

Velký úspěch na ČP Brno!

Dorostenci
Žáci

V sobotu 10.9 a v neděli 11.9. se v Brně uskutečnil tradičně velmi silně obsazený turnaj seriálu Českého poháru. Celkem se na tatami postavilo na 1200 závodníků z 13 zemí, 124 oddílů. Náš oddíl se vedl více než úspěšně. V celkovém hodnocení oddílů jsme obsadili 2. místo – jako vůbec nejlepší oddíl nejen České republiky (před námi se umístil jen národní tým Maďarska). Kategorii dorostenek a mužů jsme vyhráli již zcela!

Hodnocení trenéra Jaromíra Musila:
Sobotního turnaje se v kategorii dorostu zúčastnilo 21 vršovických borců a borek. Přesto, že všichni předvedli srdnaté výkony, v dorostencích to na medaili nestačilo. Nejblíže k ní byli Štěpán Divoký, který třemi výhrami spíše překvapil a Daniel Borecký, pro kterého jsou tři výhry spíše neúspěchem. Musím ovšem zmínit, že obě prohry byli nejen velmi těsné, ale navíc i velice sporné.
V dorostenkách to ovšem byla úplně jiná písnička. Naše bojovnice vybojovaly 4 medaile Dvě zlaté pro Aničku Kroužkovou a Ladu Vondrákovou a dvě stříbrné pro Barboru Daňkovou a Andreu Mertlovou. Všechny holky bojovali na 100% a zaslouží si respekt, zejména Andrea si všechny zápasy řádně protrpěla, o to věší úspěch to teď je. Odpoledne se představili vršovičtí dospělí, kde jsme jako Vršovice zaznamenali 100% úspěšnost. Dva závodníci, dvě zlaté medaile, celkem devět vítězných zápasů. Karimov vyhrál svojí váhovou kategorii poměrně suverénně, Radomír Musil si protrpěl velmi náročné finále, kde zápasil jako nejlehčí závodník v kategorii do 90kg proti závodníkovi nejtěžšímu. Nicméně i tak zvítězil.
Za zmínku stojí ještě Nela Benešová, která sice zápasila za Kolín, ovšem na její stříbrné medaili se podíleli i vršovičtí bojovníci, neboť Nela často trénuje právě u nás ve Vršovicích.

V neděli pokračoval turnaj soutěží starších žáků. Z našeho oddílu nastoupilo 5 závodníků. Stejně jako v sobotu si lépe vedla děvčata. Lada Vondráková přidala další zlatou medaili a bronz vybojovala Zuzka Sadílková. Deváté místo obsadil David Bulis. A i ostatní vyhráli alespoň jeden zápas.

Partneři klubu