Judo Vršovice

MČR VETERÁNŮ + MČR KATY

Veteráni

Oddíl judo TJ Sokol Praha Vršovice organizoval tento víkend dvě mistrovské soutěže:

24.9. Mezinárodní MČR Masters – veteráni
25.9. Mezinárodní MČR v katách
Na mistrovství ČR masters – veteránů se celkem sešlo 96 závodníků z 6 států
(ČR, Polska, Slovenska, Velké Británie, Ukrajiny a Uzbekistánu). V úvodu soutěže byli oceněni čeští reprezentanti za výsledky v roce 2022, které dosáhli na Mistrovství Evropy (3. místa: Ivana Králiková, Lukáš Veselý, 2. místo: Zdeněk Vlček, 1. místo: Lída Svatoň) a na Mistrovství světa (3. místa: Petra Auterská, Jaroslava Záhořová, Petr Kolář a Roman Martínek, 1.místo: Inka Indráková). Všem úspěšným přítomným závodníkům předal malou památeční pozornost prezident Českého veteránského juda Jiří Semecký.

Na závěr byl vyhlášen „Top masters 2022“, kdy v kategorii žen zvítězila Inka Indráková a v kategorii mužů Roman Martínek. Ocenění předal předseda Českého svazu juda Pavel Volek.

Mistrovské tituly pro vršovický oddíl vybojovali: Lukáš Veselý a Václav Kovařík, 2.místo: Kamil Čeman a Vilda Pacák, 3.místo: Lucka Bátrnová.

Další den proběhl šampionát v katách, který se uskutečnil po dvouleté přestávce způsobené COVIDEM. Přesto v jednotlivých vystoupeních podali závodníci hodnotné výkony. Bohužel za náš oddíl nikdo nestartoval.

Poděkování patří všem, kteří přispěli k úspěšnému průběhu soutěží!

Partneři klubu