Judo Vršovice

Ohlédnutí za letními soustředěními oddílu

Dorostenci
Junioři
Kurzy
Přípravka
Žáci

Posledních čtrnáct dní v srpnu jsme uspořádali několik soustředění.

Od 15.8. do 29.8. 2020 proběhlo soustředění v Louňovicích pod Blaníkem, kterého se zúčastnilo celkem přes 80 judistů od kurzů po mladší žáky. Na judistické přípravě závodníků z kategorie mláďata a ml. žáků se podíleli samí zkušení závodníci: Lucie Chytrá, Jarda Musil a Jaromír Ježek. Jako každý rok, tak i letos probíhaly velmi zajímavé aktivity: zdravověda a její využití v praxi při záchraně zraněného pilota, střelba ze zbraní, orientační běh, stavění domečků, hry a soutěže jednotlivců i družstev, přežití v lese s postavením přístřešku a přespáním a jako každý rok i sportovní olympiáda. Na závěr judisti skládali zkoušky na vyšší technický stupeň. Celkem jich bylo 29 a všichni byli úspěšní! Velké poděkování patří všem trenérům, kteří se během 14 dnů na soustředění vystřídali a dětem se plně věnovali pomalu 24 hod. denně: Dáša, Jarda, Máca, Míla, Bára, Pepa, Michal, Martin, Ilča, Lucka, Lenka, Vojta a Marek

Starší žáci, dorostenci a junioři se nejdříve připravovali od 17. do 21.8. v domácí tělocvičně ve Vršovicích. Celkem se zúčastnilo 21 závodníků. Věnovali se především zvýšení fyzické kondice (běh, posilování) a gymnastické přípravě pod vedením profesionálního trenéra gymnastiky Jardy Boltnara. Proběhla i průprava v míčových hrách a stolním tenisu.
Od 22. do 29. srpna navázalo soustředění v Jesenici u Rakovníka (pro mladší žáky a starší závodníky), zaměřené především na judo, na technicko – taktickou přípravu a především randori.  Celkem se v Jesenici sešlo 85 závodníků z 5 oddílů, mimo Vršovic i USK Praha, Elite Praha, JC Mělník a Judo Bivoj. 39 vršovických závodníků se připravovalo pod vedením Zdeňka Kasíka, Renaty, Vládi a Rádi. Mimo juda byl na programu i 6-ti km běh na čas, turnaj v přehazované, kopané a spousta jiných soutěžích.

Fotografie ze všech akcí naleznete ve fotogalerii.

Partneři klubu