Ženy letos titul neobhájily, skončily stříbrné

Stříbrné družstvo žen

20. května 2017
Letos se Mistrovství České republiky družstev žen konalo v severočeském Turnově. Dohromady se jej zúčastnily čtyři družstva: TJ Sokol Praha Vršovice, Judoklub Olomouc, 1. Judo Club Baník Ostrava, Czech Masters Judo Club.

Naše družstvo startovalo ve složení (za podpory judistek z Jablonce): do 52 kg Líza Gerasimenko, do 57 kg Lucka Chytrá, do 63 kg Andrea Prokorátová, do 70 kg Terka Patočková a Kačka Poláková. Samozřejmě pod vedením trernéra Zdeňka Kasíka a také Renaty Bláhové.

První utkání jsme nastoupily proti Olomouci, s nimiž jsme věděly, že to bude pravděpodobně zápas o zlato. Také že byl, bohužel ne se šťastným koncem pro vršovické. Líza i Lucka své body získaly, Andrea se proti Zachové držela dobře, ale bod neuhrála. Pak šla Terka proti své dlouholeté rivalce Evě Koubkové, kde nestačila fyzička a v golden score prohrála. V posledním utkání se Kačka rvala co to šlo, ale bohužel. Olomouc zvítězil 3:2.
Druhé utkání proti Masters bylo s přehledem, zvítězily jsme 5:0. V posledním utkání proti Ostravě Vršky zvítězily 3:2 a získaly tak stříbrnou medaili.

Jednotlivá utkání:
Vršovice - Olomouc 2:3
Vršovice - Masters 5:0
Vršovice - Ostrava 3:2


Konečné výsledky:
1. místo Judoklub Olomouc
2. místo TJ Sokol Praha Vršovice
3. místo 1. Judo Club Baník Ostrava