Radek Musil vybojoval stříbro na mezinárodním turnaji ve Varšavě

Mezinárodní turnaj Varšava

8. října 2017
O víkendu na přelomu září a října se konal mezinárodní turnaj v polské Varšavě. Velmi dobře obsazeného turnaje (1617 závodníků ze 30 zemí) se společně s výběrem Prahy zúčastnili i dva vršovičtí závodníci, Honza Hruška a Ráďa Musil.

V soboru nastoupil na tatami Honza. V prvním kole se postavil proti polskému reprezentantovi Matykiewicovi. Z prvního úchopu zaváhal a upadl na wazari, pak začal bojovat a vyrovnal skóre kontrachvatem tani otoši. Bohužel neudržel koncentraci, začal před soupeřem couvat a ten toho využil a hodil Honzu na kouči gari na ipon.

V neděli přišel na řadu Ráďa v nejobsazenější kategorii do 66 kilogramů (celkem 79 závodníků). Celkem hladce prošel prvními třemi utkáními, ve kterých postupně porazil soupeře z Ruska, Holandska a Švédska. O vítěze skupiny se utkal s Bialasem (POL), kterého hodil na tomoe nage a uškrtil. V semifinále narazil na dalšího Poláka Borzeckiho, kterému na Českém poháru v Brně podlehl ve finále. Tentokrát mu porážku vrátil - dvakrát ho hodil na kouči maki komi.
Ve finále Ráďu čekal Estonec Nuriev. Zápas byl zcela v režii Estonce (byl silnější a rychlejší), Ráďa se několikrát proletěl vzduchem, z toho dvakrát upadl na sode curi komi goši na wazari. Pak přišla Radkova chvíle, konečně se prosadil v úchopu a hodil tomoe nage na wazari. Následně ho otočil z nástupu na tani otoši a rozhodčí vyhlásil ipon, Ráďa už jásal. Bohužel videorozhodčí měl jiný názor a udělili pouze wazari. Ráďu to asi rozhodilo, udělal obrovskou chybu, kdy po útoku soupeře na seoi nage mu nalezl na záda, ten se zvedl a hodil Radka na ipon.

Velká gratulace ke stříbrné medaili, Ráďa se pral skvěle, poslouchal rady i taktické pokyny!

Umístění našich závodníků:
Radomír Musil, 2. místo (5/1)
Jan Hruška, bez umístění (0/1)