První turnaj podle nových pravidel nedopadl špatně

Turnaj Olomouc

12. ledna 2017
V sobotu 28. ledna se konal první turnaj podle nových pravidel v Olomouci. Zúčastnila se jej i výprava vršovických judistů pod vedením trenérky Renaty Bláhové, jejíž komentář výkonů jednotlivých závodníků je níže.

Oliver Gröger si nejprve v prvním zápase suveréně poradil s Prokešem z Teplic, kterého hodil na levou goši gurumu a v zápětí udržel. V druhém zápase však upadl na učimatu a následně ho soupeř udržel.

Ráďa Musil šel dobře, v prvním zápase hodil a udržel. V dalším si poradil s úchopem nepříjemného soupeře a hodil ho na tomoe nage na wazari, ale zbytečně dvakrát dostal shido za vyšlápnutí. V semifinále si poradil se SVK, okontroval mu učimatu, hodil na tani otoši a kouči maki komi. Ve finále bohužel na dalšího Slováka už nestačil. Ten nejprve Radka otočil z kouči maki komi, pak sice dalším kouči maki komi vyrovnal, jenže nevydržel tlak a znovu upadl. Ráďa má skvělou zem, ale bohužel několikrát nasazené držení neudržel.

Ester Vítovská měla v prvním zápase docela štěstí, soupeřka jí hodila, ale v zápětí si lehla do držení, které již Ester nepustila. Druhý zápas byl v režii soupeřky. Do boje o bronz šla s velkým nasazením za mohutného povzbuzování a soupeřku doslova přejela, dvakrát zátočka a ipon!

Honza Hruška šel ze začátku skvěle byl aktivnější, pak ale polevil, upadl a na zemi se úplně přestal prát a lehl si do držení.

Vláďa Hořký vydžel na žíněnce asi 10 vteřin - naběhl soupeři za záda a ten ho hodil na učimatu.

Lucka Podratzká se snažila, ale bylo vidět,že je nevypraná.

Umístění našich závodníků:
DOROST
Oliver Gröger, 2. místo (1/1)
Radomír Musil, 2. místo (3/1)
Ester Vítovská, 3. místo (2/1)
Lucie Podratzká, 7. místo (0/2)
Jan Hruška, bez umístění (0/1)
Vladimír Hořký, bez umístění (0/1)

U23
David Moravec, 7. místo (2/2)