Lucka, Terka a Jaroušek jsou Mistry České republiky!

Vršovický tým na MČR v Hranicích

20. listopadu 2017
Ve státní svátek, v pátek 17. listopadu 2017, se konalo v Hranicích na Moravě Mistrovství České republiky mužů a žen. Z Vršovic se jej zúčastnilo celkem zúčastnilo dvanáct závodníků pod vedením trenérů Zdeňka Kasíka a Renaty Bláhové.

Nejmladším a zároveň nejlehčím z mužů byl Radek Musil, který startoval v hmotnostní kategorii do 66 kilogramů. Po dvou vítězstvích a dvou prohrál skončil na sedmém místě.
V hmotnostní kategorii do 73 kilogramů nastoupil prostřední z Musilů Kája. Po výhře v prvním utkání si ve druhém zápase bohužel zranil koleno a toto zranění mu nedovolilo pokračovat v turnaji.
Nejstarší z bratrů Jaroušek se pral ve váze do 81 kilogramů. Bez potíží postoupil až do finále, kde si dali odvetný zápas s Jakubem Ječmínkem z USK, se kterým prohrál před dvěma týdny ve finále Extraligy. Tentokrát se z vítězství mohl radovat Jaroušek a odvezl si titul Mistra republiky.
Ve váhové kategorii do 90 kilogramů se představili Petr Jílek a Vojta Kovařovic. Oba kluci měli těžký los - do prvního kola dostali oba finalisty: Petr později stříbrného Jiřího Petra a Vojta pozdějšího vítěze Jindru Turka. Ani v opravných bojích se klukům nezadařilo a na konci měli shodné výsledné skóre 0/2.
V těžké váze Honza Pinta prošel bez ztráty kytičky až do finále, kde si, stejně jako Jaroušek, dal repete finále Extraligy proti Michalu Horákovi z USK. Ačkoli celý zápas to vypadalo, že má Pintič navrch, stačila malá chybka a z titulu se radoval Horák.

I v ženách jsme měli početné zastoupení. Ve váze do 52 kilogramů startovala Lucka Podratzká, která bohužel všechny své zápasy prohrála a obsadila tak 5. místo.
Více, jak třetina závodnic v hmotnostní kategorii do 57 kilogramů byla z Vršovic: Anička Hánová, Anička Tvrdá a Lucka Chytrá. Anička Hánová, věkem ještě dorostenka, skončila se dvěma prohrami na sedmém místě. Anička Tvrdá po prohře v základní části a výhře v opravách zabojovala o bronz. Bohužel to nevyšlo a obsadila tak páté místo.
Lucka Chytrá si v semifinále hodila soupeřku na hlavu a všem nám zatrnulo. Naštěstí se z toho vzpamatovala a dotáhla utkání do vítězného konce, stejně jako pozdější finále a do své sbírky přidala další titul Mistryně České republiky.
Ve váze do 63 kilogramů startovala Míša Kovářová. Do prvního kola dostala dorosteneckou reperezentantku a pozdější vítězku Renatu Zachovou. Ta Míšu vytáhla do opravných bojů, kde Míša postoupila do bojů o třetí místo. Tam ale neuspěla a obsadila tak nepopulární pátou příčku.
Poslední závodnicí byla Terka Patočková, která startovala v hmotnostní kategorii do 70 kilogramů. Všechna svá tři utkání vyhrála bez větších potíží a přidala tak poslední titul do vršovické sbírky.

Umístění našich závodníků:
Jaromír Musil, 1. místo (4/0)
Lucie Chytrá, 1. místo (3/0)
Tereza Patočková, 1. místo (3/0)
Jan Pinta, 2. místo (2/1)
Anna Tvrdá, 5. místo (1/2)
Michaela Kovářová, 5. místo (1/2)
Lucie Podratzká, 5. místo (0/4)
Anna Hánová, 7. místo (0/2)
Radomír Musil, 7. místo (2/2)
Karel Musil, 9. místo (1/2)
Petr Jílek, bez umístění (0/2)
Vojtěch Kovařovic, bez umístění (0/2)