Čtyři medaile z USK Cupu mužů a žen

Turnaj USK Cup

19. února 2017
V sobotu 11. února se na pražské Folimance uskutečnil tradiční turnaj USK Cup pro kategorie mužů a žen. Nechybělo ani sedm vršovických judistů pod vedením trenéra Zdeňka Kasíka.

Z žen se turnaje zúčastnily Líza Gerasimenko a Terka Patočková. Líza šla o váhu výš, než obvykle, protože hmotnostní kategorie do 52 kg na tomto turnaji nebyla vypsaná. V mezinárodní konkurenci (turnaje se účastnili i závodnice ze Slovenska) se Líza umístila na bronzové příčce poté, co v golden score prohrála s Viktorií Majorošovou.
Terka měla celkem pět soupeřek, se kterými si poradila bez ztráty kytičky a vybojovala tak zlato.

V mužích ve váze do 66 kg startovali Honza Zavadil a Aslim Karimov. Aslimovy zápasy sice byly pěkné, nicméně zvítězil pouze v jediném a obsadil tak sedmé místo. Zava po třech výhrách a jedné prohře skončil na třetím místě.
V hmotnostní kategorii do 81 kg se pral Lukáš Dušek, který prohrál své první utkání a soupeř jej nevytáhl do oprav.
V "těžké váze" (nad 100 kg) se prali Jenda Pinta a Mireček Žáček. Oba dva vyhráli svá první utkání a potkali se v semifinále, kde zvítězil Pintič. Ten ve finále prohrál s Michalem Horákem z USK Praha. Mireček utkání o třetí místo také prohrál a skončil na pátém místě.

Umístění našich závodníků:
Tereza Patočková, 1. místo (5/1)
Jan Pinta, 2. místo (2/1)
Jan Zavadil, 3. místo (3/1)
Líza Gerasimenko, 3. místo (2/1)
Mireček Žáček, 5. místo (1/2)
Aslim Karimov, 7. místo (1/2)
Lukáš Dušek, bez umístění (0/1)